נכון, קשה לדמיין את זה ולהכיל את הרעיון הזה, אבל אם הכל יעבוד כמו שצריך, כולנו נהיה זקנים בסוף. עכשיו אנחנו עובדים, חיים את החיים והזקנה נראית לנו כמו חזיון מעולם אחר, אבל יבוא יום, והיום הזה לא רחוק, שבו לא נוכל/נרצה לעבוד יותר. וביום הזה, כדאי מאד שתהיה לנו רשת ביטחון כלכלית משמעותית שתוכל להחזיק אותנו ולאפשר לנו לחיות ברמת החיים שאנו מעוניינים בה.

יש לא מעט סיפורים על אנשים שעבדו קשה כל חייהם אך לא דאגו לחיסכון פנסיוני משמעותי. כשהגיעו לזקנתם, רמת החיים שלהם צנחה והם נאלצו לחיות מסכומים מזעריים של כסף ומקצבאות שנותנת המדינה. המקרים הללו מלמדים שלעתים צריך להתאמץ ולעסוק בעתיד הרחוק, גם אם הוא נראה במרחק אלפי שנות אור.

וכאן בדיוק יועץ פנסיוני נכנס לתמונה

צעירים רבים לא עוסקים בפנסיה שלהם וזה די ברור למה. קשה, במציאות הכלכלית הישראלית לדמיין איך ייראה החודש הבא, אז לדמיין 40 שנה קדימה? מי מסוגל לעשות דבר כזה בכלל, עכשיו, כשצריך לשלם על לימודים ושכר דירה, לאסוף שקל לשקל מעבודות מזדמנות ובקושי להצליח לסגור את החודש. בישראל ישנו חוק פנסיה לפיו לכל אזרח צריך להיות חיסכון פנסיוני. על פי אותו חוק, כל מעסיק חייב להפריש לעובדיו כספים לפנסיה וכל עצמאי חייב לדאוג לעצמו לחיסכון.

עם זאת, צעירים רבים צוברים פנסיה אך אינם יודעים כמה, איך והיכן נמצאים החסכונות שלהם. חשוב שתדעו שתכנון והיכרות עם מצבכם הפנסיוני יכולה ממש להציל אתכם בבגרותכם. יועץ פנסיוני יוכל לעזור לכם להבין על מה כל המהומה כשמדברים על פנסיה ולכוון אתכם בתוך העולם הסבוך הזה.

מה עושה יועץ פנסיוני?

יועץ פנסיוני הוא נותן שירות שאינו כפוף לחברת ביטוח או למוצר פנסיוני כלשהו. כל מטרתו היא להיות מחויב אליכם ולדאוג לאינטרסים הכלכליים שלכם. הוא עבר הכשרה משמעותית בייעוץ השקעות והידע שלו יכול לאפשר לו להציע לכם את החיסכון הפנסיוני המתאים ביותר עבורכם.

ראשית, היועץ יבקש מכם נתונים על החסכונות שלכם, לאחר מכן הוא ייפגש אתכם ויבין מי אתם, מה מצבכם המשפחתי והכלכלי ועוד ודרך זה יוכל לבחון מהן החלופות המתאימות ביותר עבורכם. בסיום התהליך הוא יגיש לכם דוח מסכם בו החלופות הטובות ביותר.

מה עוד כדאי לדעת על ליווי של יועץ פנסיוני?

חשוב שתדעו שכל עוד אתם עובדים ולא יצאתם לפנסיה ניתן לערוך שינויים, לתקן ולטייב את החיסכון הפנסיוני שלכם. אז קדימה, צאו לדרך.


אין תגובות