נשים ישראליות רבות רגילות לחיים של מאבק. הן חולמות על יום בו יקומו בבוקר בלי להתפלל בלילה לפני השינה שהפעם יקומו עם יום שיער טוב ומשתמשות במגוון טריקים ושטיקים כדי להעלות את הסיכוי לשיער שיסתדר וייראה כמו שהן רוצות. עבור נשים כאלה, לעתים קרובות הפתרון לבעיית השיער הסורר היא החלקה טבעית ששמה קץ למאבקים ומבטיחה להן שיער חלק וקל לסידור בכל יום, בכל מזג אוויר.

ישנן כמובן גם נשים שלא מוכנות להיכנע לטרנד השיער החלק ומתגאות בתלתליהן, אך רבות יותר מרגישות כי השיער שלהן הוא "תיק" שהן צריכות להתמודד איתו מדי יום ומעדיפות למצוא לו פתרון ארוך טווח. בדיוק עבורן הומצאו שיטות שונות ומגוונות להחלקה טבעית. חלק מהשיטות בריאות יותר וחלק פחות. המשותף לכולן הוא שהן משנות את מבנה השערה ומבטיחות שלמשך זמן מסוים, לעתים ארוך יותר ולעתים פחות, השיער יהיה חלק וקל לסירוק, בכל מזג אוויר, בכל זמן בחודש ובכל עונה בשנה.

החלקה טבעית היא פעולה כימית שלמעשה משנה את מבנה השערה מהבסיס. זו פעולה שיש לשקול בכובד ראש (חה חה חה) ולבחון היטב. ראשית, יש לוודא כי השיטה בה בוחרות מאושרות על ידי משרד הבריאות ועומדת בכל התקנים המחמירים. בשנים האחרונות אירעו תאונות קשות ופגיעות פיזיות חמורות בעקבות החלקות שיער שנעשו ללא אמצעי הבטיחות הנדרשים. כדי לברר אם השיטה שאת מעוניינת בה עומדת בתנאי משרד הבריאות יש להיכנס לאתר משרד הבריאות.

לאחר שבחרת את שיטת החלקה אורגנית בטוחה, יש להבין איזו שיטה מתאימה ביותר לסוג השיער ולמצב השיער. נשים עם שיער שעבר הבהרה יסבלו בדרך כלל משיער שביר ופגום. לנשים כאלה מומלץ לבחור בהחלקה טבעית אורגנית שנחשבת לעדינה לשיער שביר ופגום.

נשים שצובעות את שיערן יכולות לבחור בסוגים נוספים מכיוון שצביעת שיער עושה פחות נזק מהבהרה. עם זאת, המצב של שיערן הוא גורם משמעותי בהחלטה ויכול להיות שבהתייעצות עם מעצב שיער מקצועי הוא ימליץ לבחור בהחלקה אורגנית למרות הכל.

נשים ששיערן לא עבר טיפולים כימיים כמו החלקה או צביעה יכולות לבחור בשלל הסוגים המוצעים בשוק ובמרבית המקרים מובטחת להן הצלחה.

בכל מקרה, כדאי מאד להתייעץ עם מעצב שיער או ספר מקצועי באיזה סוג החלקת קרטין לבחור ולוודא כי השיטה בה היא תתבצע מאושרת על ידי כל הגורמים, עומדת בתקנים, ובטוחה לשימוש לסוג השיער המבוקש.


אין תגובות